Report z NET srazu – Lázně Bělohrad 22.-24.6.2012

21 července, 2022

Na víkend od 22.6 do 24.6 jsme naplánovali NETsraz v Lázních Bělohradě. V pátek se ho účastnilo 6 lidí (2 dokonce z Jižních Čech) – Tomáš Poner alias Ponton, Jiří Šubr, Aleš Jiříček, Jan Neckář alias Angeloo123, Ladislav Balon alias rivalove.cz a Ondřej Martínek.

Akci jsme začali u mě doma. Po představovačce se probírala obrovská spousta věcí podle toho, v čem byl kdo dobrý a co koho zajímalo. Takže jsme prolítli affiliate marketing, e-mail marketing, půjčky, trh a výměny odkazů, business modely různých projektů (dost i v závislosti na hlouposti uživatelů) a vlastně i zabedněnost lidí v souvislosti s dnešní politickou situací a situací ve světě. Pivo nám nosili přímo točené z baru v přízemí, což každý hodnotil velice pozitivně. 

Potom jsme se přesunuli na zahradu, kde probíhala nějaká oslava narozenin, tudíž o zajímavé kolemjdoucí divící se „Co je to ten byznys na internetu“ nebyla nouze. Zde se mluvilo o zajímavých nápadech a postupně jsme přicházeli na to, jak je ten český internetově-obchodní svět malý, protože se každý zná s každým a támhle toho bratránek je konkurencí toho a tak.
Jak rostla hladina alkoholu, dostávali jsme se i k lechtivějším tématům, kde jsme zajímavě spojili internetový obchod i s balením holek, kdy jsme definovali – Šance sbalit holku roste s tím, že zvětšujeme traffic (kolik holek oslovíš) spolu s konverzemi (kolik jich ukecáš). 
Dále jsme probrali nechuť lidí organizovat podobné srazy a debatu uzavřeli hláškou: „Nemám motivaci to uspořádat, to spíš pojedu kamkoliv klidně přes půl republiky“. Co se mimo-obchodních věcí týče, ogrilovali jsme nějaké stejky a popíjeli pivo, Jack Daniels a skotskou whisky s Colou.
Na chvíli jsme opět zavítali ke mně do bytu, kde jsme už začínali tušit že, budeme pravděpodobně „parsovat regulérní výrazy až do rána ;-D“.  Zábava byla v plném proudu, poslechli jsme varování jednoho z účastníků „nedávejte si dvojitý whisky 3x za sebou, hrozně to ustřeluje“ a uvědomili si, že když nebudeme chodit občas mezi lidi, stane se nám to, co jednomu z místních účastníků: „Ty vole potkal jsem lidi, o kterých jsem si myslel, že už jsou dávno mrtvý“. Zajímavou debatu rozjelo i porno v televizi. Padla lahev Balantýnky a šampaňský.

Když se uvolnil stůl uvnitř (bylo beznadějně narváno), přesunuli jsme se blíže k baru a tento bar taky náležitě navštěvovali. Probírali jsme projekt i jednoho řadového návštěvníka baru, který sice nebyl návštěvníkem srazu, ale jejich portál (jméno už nevím) byl docela zajímavý. Hrdlem jsme si nechali prolévat navíc ještě nějaké panáky a najeli na Beefeater gin se Spritem, který ač se zdá podle chuti nevinný, pěkně píše.

 Ráno jsme strávili střídavě na baru a na venkovní zahrádce před barem na náměstí . Společnost nám dělal opět pan Beefeater se Spritem. Bylo už světlo a my pořád žvanili o netu a bizu. Jelikož jsme v baru nebyli sami, družili jsme se s dalšími návštěvníky, kteří oslavovali radost bytí. 

Spát jsme šli s menší ranní rozcvičkou okolo 8:00 ráno.

Okolo 9:30 nás vzbudili Honza Linhart alias Arar, Jakub Čižmář a Martin Kejzlar alias KejliCZ. Na zahrádce jsme se nasnídali (čerstvé pečivo s máslem, sýrem a kafe) a mazali do nedalekého pivovaru. I když jsme jeli o chvíli pozdě, stejně jsme před Novou Pakou ještě zastavili a navzájem se představili, abychom do toho vnesli více osobní rozměr.

Exkurze byla úžasná, prošli jsme celou fází vaření piva a dozvěděli se, od čeho vznikl pojem „natočit pivo“ (dříve se místo kompresoru používalo kolo, jehož otáčením vznikal tlak, který hnal pivo – od toho „natočit“). Pro více z nás byl zážitek pít pivo přímo z tanku, které alespoň mě dostalo z ranní kocoviny více než káva.  

Následoval oběd, na který jsme zašli do restaurace U kostela. Zde se dá u nás nejlépe najíst a kluci můžou potvrdit, že je to pravda. Pak se mi bohužel vybil foťák a já nemohl najít nabíječku, proto jsme až do večera bez fotodokumentace. Na druhou stranu můžeme být rádi, že jsem ho vůbec našel.

Dále jsme se vydali na nedaleký hrad Pecka, kde probíhal Festival hudby a divadla. Hrad je bohužel již zřícenina, o to hezčí bylo nechat se vnést do dob dávno minulých sličnou průvodkyní. Potom jsme se občerstvili a vydali se prozkoumat polorozpadlé jižní křídlo, kde jsme objevili 56m hlubokou studnu.

V těchto místech s úžasnou kulisou jsme rozjeli neskutečně stylový brainstorming na téma business. Snad hodinová debata na téma „Jak vydělávat peníze na internetu“ byla opravdu skvělá a probrali jsme snad vše od placených obsahů až k letadlům a pyramidovým projektům (TalkFusion).

Cestou domů jsme zastavili na úžasném místě zvaném Javorský mlýn, kde opravdové mlýnské kolo a obrovská spousta aktivit nutí člověka zapomenout na malicherné strasti všedního života.  Zde se k nám připojil Martin Petráček alias Mandus, Petr Straka a Radek Novotný. Debata se točila opět okolo byznysu (na konkrétní témata si bohužel již nevzpomínám) a probírali jsme projekty zúčastněných.

Po návratu si šla polovina lidí ještě na hodinu lehnout a přijel nás navštívit Mário Roženský alias Y2K.bug z Affilboxu. Mário je velice talentovaný a zkušený mentor, proto rozdával rady na všechny strany. Grilovali jsme maso a popíjeli.

Večer se nesl v klidném duchu, někteří z nás hráli ruletu, ostatní fotbálek a šipky. Všichni jsme se těšili na noční striptýz. Čekání jsme si krátili soutěží, kdy jsme ke každému drinku dostali kupón, který byl slosovatelný a vylosovaný výherce si mohl po striptýzu užít pravý nefalšovaný bodyshot přímo z těla krásné striptérky.

 

 

 

Striptýz i bodyshot se povedly na jedničku. Páteční parta šla spát a my se zůstali bavit dál. Grilovali jsme žebírka a popíjeli tequilu. Spát jsem šli okolo svítání.

 

Budíček byl spontánní okolo 10:30. Vydali jsme se obhlédnou blízké lázně a lesopark Bažantnici. Zde jsme si našli nápaditě skrytou kešku (Geocaching), ochutnali lesní jahody a prozkoumali bažinu, kde se před stovkami let podle pověsti utopila hraběnka i s koněm.

Následoval odjezd na paintball do staré 3. patrové továrny, který nám 4 hodiny pumpoval adrenalin do žilnet sraz lázně bělohrad. Vyzkoušeli jsme nespočet scénářů a vypálily tisíce kuliček. Naštěstí se vše obešlo bez zranění. Poté jsme se rozjeli každý svým směrem.

Závěrem bych rád poděkoval všem zúčastněným za bezproblémový průběh akce, z bytu mi nikdo kůlničku na dříví neudělal ani jsme nevyhořeli, uzavřelo se několik obchodů a každý si odnesl spoustu nových nápadů. Známe nové skvělé lidi a v Lázních Bělohradě zbyla po velice vydařeném Netsrazu jen krásná vzpomínka.

Fotky z nedělního paintballu na Facebooku: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.415408775169385.88489.122965737747025&type=1

 
https://www.netsraz.cz/report-z-net-srazu-lazne-belohrad-22-24-6-2012/

0 komentáøù