Report z 2. unikátního víkendového NET srazu v Lázních Bělohradě

Neformální diskuze s přáteli ze světa online businessu je pro mě vždy velkou motivací, zážitkem i zdrojem informací, které nikde na internetu jen tak neseženete. Nahlédněte proto pod pokličku 2. unikátního NET srazu v Lázních Bělohradě 14.-16. 12. 2012..

Pátek
– coworking Jičín, miliardové impérium, tchýně, Turci, TheOnlyLuca..

V pátek 14.12 jsme se sešli u mě doma já Tomáš Poner, Martin Kejzlar, Ondřej Martinek, Josef Kroupa a Jiří Šubr.

O zábavu a skvělé nápady opravdu nebyla nouze. Začali jsme klasickým představením sebe, svých projektů, cílů, týdenního, měsíčního a ročního výhledu. Je opravdu skvělé se takto vysypat do uší a mozků podobně smýšlejících lidí a sledovat jejich zpětnou vazbu. Pro freelancera k nezaplacení.

Hned na start nás rozesmála myšlenka, kdopak první si asi regne doménu „miliardové impérium“ 😀 O infoproduktech toho bylo napsáno již mnoho, ale IP téma vydělávání peněz online má před sebou ještě velkou budoucnost.

Rozebírali jsme (až prakticky do noci) možnost společného coworkingového centra, které jsme teď v týdnu navštívili a je už (mohu prozradit) od nového roku na 100% jisté. Kancelář budeme mít sice malou, ale opravdu krásnou (o její majitelce nemluvě, pšššt)

Důležitá je i podpora rodiny a blízkých, bohužel se občas naprosto nepochopí zaměstnání freelancera pracujícího doma jeho okolím, jako například: „Já ti tvoji práci neberu. Ale dělej si ji ve svým volným čase!“ Nebo – tchýně: “Už má Martin nějakou práci? :-D“ Dalším mínusem práce doma je neustálé vyrušování, které vám neumožňuje se patřičně soustředit. Dá se ale jednoduše vyřešit, a to metodou: „Pustím si Far Cry a je klid.“

Zrovna tak se občas freelancerovi pracujícímu z domu stane, že „sedne ráno k počítači v pyžamu a v tom samým pyžamu od počítače večer vstává a jde spát..“

„Programování?! Šáhneš si trochu do CSSka, to není žádný programování!“

Stokrát opakované „nečíst hned po rádu maily“ stojí určitě za vyzkoušení každému. Zajímavé by mohlo být i udělat si 1x měsíčně pro sebe jeden den, dojít si na masáž, bez mailů, vyčistit si hlavu, prostě se nestarat, jestli mi web napadnou třeba Turci (zní to jako vtip, ale Ondrovi se to už 2x stalo :-D). Mě osobně, jako workoholikovi, se tato myšlenka líbí, i když si ji nedokážu úplně představit.

Dále jsme postupně probrali každého den, od rána do noci a zkoušeli se na něj podívat z jiné perspektivy. Našli jsme spoustu vylepšení a udělili si navzájem hromady rad, jak být více produktivní. Porovnali jsme dny, které žijeme a dny, které bychom chtěli žít. Ono totiž jedna věc je mít v hlavě svůj ideální den, druhá věc je říci to nahlas, navíc před bandou kritických lidí a i sám si v tom hledat nesoulad. Poté jsme probírali čas a námahu šetřící aplikace.

„Naprostý vrchol nicnedělání je to, když už začneš být líný i podívat se, kolik ti tvoje obchody vydělávají.“

Není špatné ani naplánovat si ne den, ale týden dopředu (někomu může vyhovovat i 1 měsíc). Donutí vás to podívat se na to-do list z ještě větší perspektivy a lépe plánovat.

Při porovnání papírových a elektronických poznámek nám vyšlo nejlépe schéma

 •  elektronika na úkoly vážící se na konkrétní hodinu či datum (připomínač)
 •  papír na to-do list vážící se pouze na naše rozhodnutí, co budu dělat (například to-do list vedle počítače). Proč? Pro ten pocit, když si hotový úkol škrtneš 😉 V úsměvné analogii s rolníkem, který má na konci dne půl pole zoraného a domů jde s čistou hlavou.

Zmínili jsme i skvělé Spřednášky.cz a RSS4.biz

To byl teda panečku ajťák! Mluvil pomalu, o hovně… 😀

Úžasnou sondou do nových typů online income streamů obyčejných lidí pro nás byl příběh Pepovy kamarádky ze základní školy, která se živí točením videí pro YouTube. Její počiny i náhled do „marketingového plánu“ (samý kozy) můžete vidět, pokud si najdete její nick TheOnlyLuca, nebo rovnou třeba http://www.youtube.com/watch?v=93DB03tJJh8

 

Sobota
– Deleguj a panuj, sauna, CTA, Tropická, ploutve, ruleta, šáňa, kozičky..

V sobotu jsme přivítali druhou část výpravy, a to Honzu Linharta, Honzu Kvasničku, Marka Maťovku a Františka Szabó.

Začali jsme přednáškou Honzy Linharta – Deleguj a panuj, kterážto byla rozdělena na 3 části. Mně se velice  líbila část druhá, kde Honza vyprávěl svůj osobní příběh, vše v kontextu delegování práce a najímání zaměstnanců. Mimochodem byla zmíněna i kniha Dost, na kterou se určitě chystám. Ještě jednou díky Honzo.

Bohužel z důvodu příjezdu kluků až takto druhý den, nás hodně tlačil čas, proto šla polovina do sauny a druhá polovina odpočívala.

Po sauně hned na večeři a po tom, asi okolo 19 hodiny, začal svoji přednášku Honza Kvasnička. Téma – Jak využít metodiku call-to-action v praxi. Přednáška byla doslova narvaná teoretickými i praktickými ukázkami, jak zvýšit konverzní poměry, na různých typech webů (eshopů, lead generation webů atd). Na toto téma se strhla hluboká diskuze, proto Honza nelenil a vytáhl …… (ne dámy, teď ještě ne to, co si myslíte ;-D) další slajdy a jelo se dál. Musel jsem vše natvrdo přerušit a vyzvat kluky, abychom se převlékli do „kostýmů“ a vyrazili na párty!

2. Tropickou párty v Shooters baru jsme si všichni užili na 150%. Atmosféra byla úžasná, snad polovina lidí byla v letním oblečení s letními doplňky, holky měly plavky, sukýnky, květy ve vlasech, krémy na opalování, prostě paráda.. Slosovatelnými kupóny jsme odměňovali nejenom výstroj a výzbroj, ale i letní úsměvy, které holky házely na všechny strany. Pár her fotbálku, šipky o tequily, turnaj v ruletě..

(Bohužel) jsem kvůli blonďatým povinnostem brzy opustil bojiště (tudíž nefotil), ale kluci svůj boj vedli statečně až do rána. Od barmanek jsem na ně slyšel samou chválu (na ajťáky fakt dobrý :-D), panáky jim nosily mezi ňadry, šampáňo stříkalo proudem (to jsem vlastně schytal nejvíc ještě já) a nakonec kluky doprovodily až do postele.

Uff, hodně povedená akce! Ráno jsme už nic neřešili, Morava odjela a zbytek zmizel hned po obědě.

Opět kvituji na 1* a těším se na další akci, nejdříve asi NET sraz v Olomouci

Tomáš Poner, NETsraz.cz

PS: Další fotky pro dokreslení 😉

Turnaj v ruletě

No odolali byste tomu šibalskému kukuči?

Přijel i Woody Allen

Ty brýle bych si přál mít, když po mě 2 šáňa stříkala jak po Hamiltonovi..

Hej lidi, lidi vo co de, teď je tu Honza a ten to rozjede!

Olé

Nakonec přijel i Mário ;-)

Oblečení tak na 2 second handy..

Kdo že to nepodlezl?!

Fakt luxusní pařba!

Není nad opravdový kamarády

Trocha hazardu neuškodí (Honza ty ploutve :-D)

Adrenalin

 

Pokud se vám myšlenka srazů online podnikatelů líbí, podpořte ji a sdílejte tento příspěvek s přáteli.
 • http://twitter.com/SubrJiri Jiří Šubr

  Byl to cool sraz, jen škoda že jsem musel v sobotu pryč a neviděl jsem ostatní.

 • Tomáš Poner

  Jo jo, velká škoda..

 • http://twitter.com/davidlorincz David Lörincz

  Ta sobota mě mrzí, ale v pátek jsem měl firemní večírek a v sobotu sem byl rád, že jsem se zvedl k PC, abych si objednal pizzu na obědovečeři 😀

 • Josef Kroupa

  Ti co nebyli na akci nám jistě závidí ty v článku zmíněné holky na pokoji. Ale nebojte se, zas až taková paráda to nebyla. To nás jen šly číšnice v 9 ráno kasírovat 😀

  To pan domácí…

 • Martin Kejzlar

  Super akce.

 • Pingback: Ranní vstávání | Jiří Šubr()