Report z 2. NET srazu pro Hradec Králové a Pardubice

18.1.2013 se v pardubické restauraci Plzeňka konal 2. NET sraz pro Hradec Králové a Pardubice a celkově už 4. východočeský NET sraz. Sešlo se nás 12 hladových podnikavých vlků a společně jsme si naordinovali pořádnou dávku motivace, probrali vše od metod „jak najít spolehlivého  programátora“ až po hromadný rozbor pracovního dne každého z nás. Ale popořadě..

Než se všichni účastníci dostavili, povídali jsme si o tom, že najít schopného a hlavně spolehlivého programátora, je často velice těžké (viz zajímavý článek na toto téma napsal například Mário Roženský – http://www.bugovo.com/jak-jsem-si-najal-programatora-z-filipin/). Společně jsme se shodli na tom, že nejlepší cesta je dát na doporučení známého. Pokud hledáme sami, je třeba jich vyzkoušet více, vyselektovat jejich schopnosti a hlavně přístup jednoduchou poptávkou. Spolupráci rozjet s tím (s těmi), kteří projdou sítem a nebudeme se s nimi časem bát pustit se i do složitějších úkolů.

Když jsme se všichni sešli, navzájem jsme se představili a popovídali o svých projektech a cílech. Po tomto kolečku (trvalo asi hodinu) jsme si udělali kolečko další a to o tom, co bychom chtěli udělat či kde bychom chtěli být za týden, za měsíc a za rok. Padlo zde i pár motivačních prohlášení, které si znovu probereme na dalším srazu a zjistíme, co se komu povedlo realizovat a co ne.

Srazu se účastnili napříkal:

Václav Dušek – servery

David Grus – grapharts.cz, graph.cz

Ondřej Martinek – pravopisne.cz

Jiří Čadek – jiricadek.com

Josef Kroupa – josefkroupa.cz

Radek Kilevník – svizne.cz

Tomáš Poner- podnikatel

Milan Šolc – topkupony.cz

Jan Pokorný – pokeria.cz

Patrik Zahradník – patrikzahradnik.cz

Jan Bureš – geneweb.cz

..a další

 Jelikož společné debaty mají své kouzlo, začali jsme další a to na téma produktivita. Každý z nás popsal svůj den, od rána do večera nebo třeba od večera do rána. Ano, jak to tak v tomto světě bývá, spousta z nás chodí spát až k ránu a den tak má malinko jiný spád, než den normálního „smrtelníka“. I když je vše individuální, navzájem jsme si radili a hledali nejideálnější cestu, jak maximalizovat produktivitu a minimalizovat prokrastinaci. Například jsme se shodli na tom, že důležitější než Time management je spíše Task management.

Dále jsme probrali novinky ze světa IT, trendy, servery, různé virálně se šířící aplikace a Googlovskou aplikaci Ingress. Také jsme hromadně řešili problémy kohokoliv, kdo s nějakým problémem přišel a chtěl vědět názor skupiny. Většina věcí se točila okolo peněz, času a obchodních modelů. Sraz uzavřela volná debata.

Celým večerem se nesla skvělá atmosféra. Například mně osobně to přineslo znatelný motivační a výkonový skok, větší nadhled nad každodenní problémy a uvědomění si lepší a přímější cesty do budoucna. Co to přineslo vám?

 

Ať se daří

Tomáš Poner

Pokud se vám myšlenka srazů online podnikatelů líbí, podpořte ji a sdílejte tento příspěvek s přáteli.