Jedeme v zimě na měsíc za exotikou, žít i pracovat, pojeď s námi! – NET sraz Thajsko 2015

Snad každý z nás, kdo máme tu svobodu pracovat odkudkoliv, zatoužil po něčem takovém alespoň here jednou jedinkrát v životě.

Nenechat se svazovat každodenními povinnostmi, zažít něco neobyčejného, žít život svých snů a navíc být obklopen cílevědomými lidmi.

Tuto příležitost mělo v minulosti jen minimum lidí, ale nám, lidem pracujícím od počítače, se práce spojená s exotikou a nezapomenutelnými zážitky vyloženě nabízí.

Spousta lidí z Čech, Moravy i Slovenska už toho využila. Nebudu jmenovat, ale zapátrejte si v hlavě sami, když jste četli jejich blogy, viděli jejich fotky z tržišť, hotelů a pláží.

A proto jsme se rozhodli využít této úžasné příležitosti a odjet ze zimy do tepla, odjet za svobodou, za svými sny, poznat jiný svět i kulturu.

netsrazx2Jelikož máme rádi stejně smýšlející povahy, rozhodli jsme se tuto událost roztroubit mezi ostatní a přizvat mezi nás další pohodové, slušné, spolehlivé a podobně nadšené lidi.

Jsi to ty? Tak nepřemýšlej a pojeď s námi!

Kam vyrážíme

VýstřižekCílem cesty bude určitě Thajsko. V tuto chíli se nám nejvíce zamlouvá 200 tisícové Chiang Mai, mecca digitálních nomádů z celého světa (podle seznamu Nomadlist.io dokonce úplně nejlepší místo pro žití i práci na dálku), největší a nejvíce kulturně významné město na severu Thajska, asi 580 km od Bangkoku. No, spíš než cílem by to byla taková naše základna pro další menší expedice, ale nepředbíhejme.

Každopádně toto je v současné chvíli plán A, ale rozhodně nemusí být definitivní. Jelikož je úžasných míst a pláží v Thajsku spousta, kdo ví, třeba se ještě může něco změnit..

Termín

Vyrážet bychom chtěli na celý leden 2015, tedy někdy okolo 5.1.2015 tam a na začátku února 2015 bychom už chtěli být zpět. Pokud vám termín ne úplně vyhovuje, není problém přiletět později či odletět dříve.

Nemůžeš? Škoda, alespoň tuto akci sdílej s přáteli, třeba by zrovna někdo z nich moc rád jel!

Aktualizováno: Vážně přemýšlíme, že bychom v Thajsku jednak zůstali déle, ale že bychom se také po nějaké době přesunuli na jih, užít si dosyta tamních pláží. Více o aktualizacích se dozvíte na konci článku

Letenky

Letenka se dá sehnat za cenu okolo 15.000Kč zpáteční pokud si pospíšíte, maximálně tedy 20.000Kč, když nebudete dlouho otálet. Jak se ale dozvíte, všechny další náklady už nebudou zdaleka tak velké.

Práce

IMG_0088Práce nás živí, práce nás baví. Proto i zde jsme nechtěli nechat nic náhodě a už předem si vybrali co-working centrum Punspace, kde bude vše, co budeme potřebovat – spolehlivá wifi, nonstop provoz, nejrůznější freelanceři z celého světa, know-how, které by se dalo krájet a v neposlední řadě potěší i občasné eventy. Na úplně úžasné fotky tohoto co-workingu se můžete podívat v této galerii.

Hot seats. Skype room. Meeting room with flat-screen TV and webcam. Reliable WIFI. Comfortable chairs. Printer. Scanner. Copier. Fax. Monitor.

Co se ceny týče, měsíční pronájem 24/7 stojí neuvěřitelných 100$ (3.499 bahtů), tedy něco málo přes 2.000Kč. Sami uznejte, že toto je opravdu pecka.

Pokud se vám ale do co-workingu nechce, není problém pracovat z hotelového pokoje:

Ubytování

panorama2K ubytování jsme vybrali Huaykaew residence, kde se dá zajistit ubytování na jeden měsíc pro 4 lidi za asi 8.000Kč, tedy opět asi 2.000Kč na osobu.

fac07Komplex za tuto cenu nabízí malou posilovnu, bazén, výměnu povlečení každý týden a úklid na pokoji. Wi-fi by měla stát asi 400Kč na měsíc, takže můžete pracovat i odsud. Typ pokoje ještě 100% nevíme, ale určitě si vybereme z této nabídky.

Vzdálenost co-workingu od bytu je maximálně 10 minut pěšky, případně pár minut díky využití některého z přibližovadel:

Pohyb

K pohybu po městě bychom rádi využili něco jiného než naše od počítače skvěle trénované nohy, takže asi moped. Na stránkách Chiang Mai nomad je zajímavý guide jak vybrat, na co si dát pozor, jak se zachovat v případě nehody a podobně, ale bonužel jsem tu nenašel ceny.

Ty jsou však podle stránek jedné z půjčoven Vanessa´s motorbike také skvělé, konkrétně 200 bahtů denně (asi 140Kč) nebo 3000 bahtů na celý měsíc (2100Kč)

Ceny

Ceny jsou oproti našemi kraji neporovnatelné. Co jsem četl, tak celkové náklady nažití v tomto městě jsou asi 500$ na měsíc.

Základní přehled o cenách už máte z textu výše, další ceny se můžete orientačně dozvědět zde – www.numbeo.com/cost-of-living-Chiang-Mai .

Kurz bahtu je asi 1 baht = 0,7 Kč

Rekapitulace ceny

Zde se pokusíme zrekapitulovat ceny za tento měsíční výlet:

1. Letenka tam a zpět 15.000 – 20.000Kč
2. Ubytování 2.000Kč / měsíc
3. Co-working 2.000Kč / měsíc
4. Jídlo asi 100Kč / den, tj max. 3.000Kč / měsíc
5. Zábava a výlety – jak kdo

urlCelkem tedy maximálně 25 až 30 tisíc korun za měsíc úžasného nezapomenutelného života a spousty odvedené práce, která vám může vydělat o mnoho víc. Nehledě na to, že budete obklopeni dalšími úspěšnými lidmi, se kterými si navzájem můžete hodně pomoci.

Pokud se vám zdá částka moc, zvažte, kolik byste utratili za benzín, jídlo, zábavu a spoustu dalších věcí u nás.

Zkrátka a dobře, tento výlet se prostě penězi vyvážit nedá.

Zábava

Jelikož sem nejedeme pouze pracovat, ale i žít, bude se tato sekce postupně nafukovat. Budeme sem prostě přidávat další a další nápady, které napadnou buď nás nebo i vás. Za každé vaše nápady či zkušenosti předem děkujeme!

Bangkok

Pokud se nám zachce na víkend do Bangkoku, pravděpodobně nevyužijeme vlak, který jede přímou linkou z Chiang Mai a cesta trvá až asi 8 hodin, což je docela dost, ale spíše letadlo. Letenka tam i zpět vyjde na něco okolo 1.000Kč, ubytování určitě také nebude drahé a takový malý víkendový výlet do Bangkoku bude zážitek na celý život.

PlážeThailand Islands (1)

Pokud nevyrazíme přímo někam na pláž, určitě bychom si je chtěli dát několikrát za pobyt jako odměnu.

Pláž je místo evokující svobodu, obzvlášť pro nás středoevropany. V Thajsku je pláží spousta a už se na ně moc těšíme!

Očkování

Aktuálně zjišťujeme, jestli je nutné nějaké další očkování, kromě žloutenky. Díky za případné info do komentářů 😉

Stay tuned..

Účastníci zájezdu

Facebook událost tohoto výletu je zde: https://www.facebook.com/events/720720664650319. Pokud alespoň trochu uvažujete, klikněte na „možná“

Tomáš Poner

MeJeho láskou jsou affiliate marketing, WordPress a podnikání na internetu. Léta navštěvuje i pořádá srazy internetových podnikatelů, protože miluje nejenom lidi, kteří chtějí něco dokázat, ale i know how a skvělé vztahy, které zde vznikají a udržují se. Se synem tvoří web na téma Spiderman hry.

blog: tomasponer.cz

Peter Chodelka

chodelka-peter-222x300Affiliate marketér, affiliate manažer, prvotní autor myšlenky na tento výlet. Peter je skvělý, vstřícný a kamarádský člověk, se kterým by se dalo vyrazit i na Měsíc. Shodou okolností byl na začátku roku s partou digitálních nomádů na Kanárských ostrovech (www.tak.sk/peter-chodelka) a celé léto strávil na jihu Španělska v Malaze, takže má s digitálním nomádstvím už spoustu zkušeností.

blog: chodelka.sk

Honza Kvasničkahonza kvasnicka

Kromě toho, že je to úžasný, férový a pozitivní člověk, je i kapacita na UX a uživatelské testování. Jeho neobyčejně bystré uvažování odhalí na webu každou chybičku, která brání vaším návštěvníkům utrácet víc peněz – a ještě z toho mít radost.

web: kvasnickajan.cz

Jan Kalábekkalabek

Honza je chytrý internetový podnikatel, affilák a neskutečný pohodář. Když se rozjede, nedá se zastavit. Gentleman, pártymen, sen všech žen. A postrach konkurence.
To se nám to pěkně rozjíždí..

dotFOX – Digital production

Jarča Klimková

jarmilaJarča se aktuálně transformuje z PPC klikařky na projekťáka a vedoucí rozvoje ve firmě PPCguru.cz. Je to hrdá Valašska a střelená váha. Umí se nadchnout pro věc, které skutečně věří. Myslí pozitivně. Zorganizuje „halóakci“ s úsměvem na tváři. Těší se na tuhle „pracovní dovolenou“ jako malé děcko :)

 

Lukáš Pulda

pulda_lukasPosledních několik let pracoval jako produktový manažer v Seznam.cz kde pomáhal vytvářet okolo dvaceti mobilních aplikací. Aktuálně má na starost rozvoj mobilní oblasti v Socialbakers. Mimo to, také hobby developer a founder služby na rozesílání marketingových SMS zpráv. Do Thajska se jede podívat, jak se to digitální nomádství vlastně dělá a jestli by se mu to náhodou nezalíbilo ;-)

 

Matěj Fuchs

matějAffiliate, SEO

 

 

 

 

Petra Větrovskávětrovka

PPC

 

 

Lukáš Dubina

lukas_original@2xWebdesigner a webový konzultant, pro kterého je práce zábavou. Aktivně se věnuje internetovému marketingu a affiliate. Pokud zrovna nezlepšuje webové stránky, naleznete ho na hřišti nebo v tělocvičně. Píše jediný blog v ČR o závěsném tréninku TRX.

Jan Bureš

jan_buresHráč pokeru, 24 let, realista s analytickým myšlením, troll, rekreační sportovec a milovník zábavy.

V Thajsku už minulý rok byl a těší se na další jízdu!

 

 

 

..když se najdou další zájemci, budeme je sem postupně přidávat. Pokud ne, určitě si to skvěle užijeme i sami.

(více lidí je na oficiální na FB stránce https://www.facebook.com/events/720720664650319, ale neposlali bio, ani se mi neozvali..)

Zdroje

Jelikož je Chiang Mai digitálními nomády velice oblíben, není problém najít spoustu webů a blogpostů ohledně tohoto města, života v něm, zábavy a podobně. Zde jsou jen některé zdroje, ze kterých jsme vycházeli:

Zahraniční

http://spartantraveler.com/why-chiang-mai-is-ground-zero/

http://nomadicsamuel.com/destinations/chiang-mai-perfect-base-for-expats

http://nomadspirit.net/digital-nomad-location-chiang-mai/

http://tech.co/top-10-cities-for-digital-nomads-2014-07

http://jetsetcitizen.com/cheap-travel/chiang-mai-digital-nomad/

chiangmainomad.com

 

České a Slovenské

http://samsebepan.sk/10-dovodov-preco-ti-thajsko-zmeni-zivot/

http://cestopisnik.cz/chiang-mai-thajsko/

http://www.thajsko.cz/thajsko-info/fakta/

http://thai.frantisekszabo.cz/

Co můžete udělat, i když nepojedete?

Sdílejte!

share-team

Pokud si nejste jistí nebo už dokonce dopředu víte, že určitě nepojedete, někdo z vašeho okolí by třeba hrozně rád jel!

Proto sdílejte tento příspěvek na sociálních sítích nebo emailem, aby se o tom dozvěděl každý, kdo by o tuto unikátní akci mohl mít zájem!

Určitě vám vaši přátelé budou moc vděční.

happypeople

Sdílejte tento příspěvek s přáteli, čím víc skvělých lidí, tím lépe!

Závěr

Co napsat závěrem?

Že je to unikátní příležitost pro každého, kdo ještě takhle pracovat nikde nebyl a přemýšlí o tom?
.
.

Že je to stejně tak skvělá příležitost pro toho, kdo už někde byl a rád by vyrazil se skvělými lidmi znovu?

.
.

World___Thailand_Relax_on_the_beach_in_Koh_Chang__Thailand_061833_Že, že, že… Ano, toto a spousta dalších věcí, které si už doplňte sami.

Pokud byste se nás chtěli na nějakou otázku zeptat, napište buď do komentářů, ať tím pomůžete i ostatním zájemcům, nebo na jeden z našich emailů – tomasponer (at) gmail.com a chodelka (at) gmail.com

Těšíme se na úžasně strávené chvíle v této exotickém zemi se skvělými lidmi 😉

Aktualizace:

Zde budou postupně přibývat aktualizace, proto se sem pravidelně vracejte pro čerstvé aktuality.

1. Měsíc není definitivní, výlet se může i prodloužit. Samozřejmě můžete odjet kdy se vám zachce.

Facebook-Logo2. Chiang Mai je skvělé, proto tam určitě nějaký čas strávíme. Na druhou stranu jsou skvělé i pláže na jihu, proto bychom i tam chtěli nějaký čas pobýt..

3. Vytvořen fb event – https://www.facebook.com/events/720720664650319 – pokud alespoň trochu uvažujete, klikněte na „možná“

4. Dalšími potvrzenými účastníky jsou Honza Kvasnička a Jan Kalábek! Bomba!!

5. We just wanna live our lives!

6. Předběžné datumy: 5.1.+- odlet, 16.2.+- přílet

7. Už je to tutovka – minimálně na poslední 2-3 týdny jedeme makat na pláže na jih

8. 6.11.2014 budeme objednávat letenky!

9. Vízum – při pobytu delším než 1 měsíc potřebujete vízum

— Co je potřeba k získání víza:
Pas platný více než 6 měsíců od vstupu
kopie pasu
1 fotka
kopie letenky
vyplněný formulář (dodají na místě)
kopie dokladu o pronájmu domu
700Kč

Vydávají v 9-12 na adrese zde – http://www.thaiembassy.cz/contact-us/
Bude to trvat 3 pracovní dny
další info na telefonu 220 571 435

 

10. NET sraz Thajsko 2015 Warm-up party 13.11.2014 v Praze! https://www.facebook.com/events/1543197865896078/

x. Určitě si přečtěte i následné komentáře, je tam spousta informací od lidí, kteří buď už nomádili, nebo aktuálně na výpravě jsou!

Pokud se vám myšlenka výletu za exotikou líbí, podpořte ji a sdílejte tento příspěvek se svými přáteli, budou vám vděční.
 • Pavel M.

  Tak to je paráda! Supr nápad! – ne, že bych měl v plánu se přidat, ale fandím Vám. Pokud stojíte o radu, na Chiang Mai bych se vybodnul. Kurňa, jeďte na pláž! Internet nebude tak rychlej, ale pracovat z pláže bude zatraceně větší exotika.
  Chiang Mai je strašně turistický místo – bude se Vám líbit, pokud vám teda vyhovuje tenhle způsob cestování (zaplatím si výlet a nechci se o nic starat) – nic pro dobrodruhy.

  Když už Chiang Mai, tak určo busem – jejich VIP třída je parádní zážitek – větší komfort než letadlem – taková business třída;)

  Tady přikládám nějaký svoje zkušenosti z dovči z Chiang Mai – ať máte nějaký info od někoho, koho aspoň trochu znáte… http://cestopisnik.cz/cesta-chiang-mai-thajsko/

  Affil na letenky asi nemá cenu přikládat 😀

  • http://www.chodelka.sk/ Peter Chodelka

   Ahoj, ja si zase myslím, že Chiang Mai je dobrá voľba. Je to skutočne veľmi priateľské mesto pre digitálnych nomádov (stretávky s ostatnými nomádmi, coworkingy, nízke ceny, wifi) a tí turisti už sú skoro všade v Thajsku na tých známejších miestach. Jasné, že ak by som tam išiel na dovolenku, Chiang Mai si nevyberiem, ale toto moc ako dovolenku brať nechceme :) Tiež by som chcel ísť na pár dni do Bangkoku a na pár dní na pláž, veď to je všetko o dohode :) Inak super článok na blogu, takéto info sa hodí, díky :)

  • http://tomasponer.cz Tomáš Poner

   Právě že mě pláž taky moc láká, díky za feedback Pavle! To je tak skvělý mít na výběr a navíc si nechat radit od lidí, který mají co říct 😀

 • http://www.davidlorincz.cz/ David Lörincz

  Moc pěkné, bohužel mám na konci ledna ještě školení a hlavně musím vyřešit ještě spoustu papírování.

 • Martin Maule

  skoda ze je to tak daleko ja jsem od 28.1. na Koh Samui..

  • http://tomasponer.cz Tomáš Poner

   Tam bych klidně na celou druhou polovinu nebo i jen poslední týden fakt zajel..

   • Tomáš Poner

    .. takže bychom se mohli i potkat 😀

 • travelgeekery

  No, to zni ovsem skvele! Necham si to projit hlavou…:) Slysela jsem o Chiang Mai supr veci, na expatskej zivot idealni a pry krasna priroda!

 • http://depi.sk/ Erik Gyepes

  Zastavte sa potom aj na Koh Samui, dame nejaky ten drink/bucket 😉

 • http://www.zviera.com/ Lubo Jurik

  Super! Ja som v Chiang Mai zil tento rok 3 mesiace. Ak mate nejake otazky, kludne sa mi ozvite. Inak o Thajsku som napisal nedavno clanok, ktory vas mozno zaujme: http://samsebepan.sk/10-dovodov-preco-ti-thajsko-zmeni-zivot/

  Nech sa dari!

  Lubo

  • Tomáš Poner

   Díky Lubo, skvělý článek! Mohl bys nám prosím poradit něco o očkování a zdravotních rizicích?

   • http://www.zviera.com/ Lubo Jurik

    Ahoj Tomas. Dakujem :)

    Uf, bohuzial ohladom ockovatia ti naozaj neporadim. Ja nemam ziadne. V podstate, ak sa nechystat trekovat do dzungle na severe Thajska a do Laosu ci Cambodze, tak ti netreba nic. Samozrejme, ze doktori ti budu odporucat vsetko mozne, lebo info maju iba z kniziek, a preto ze urcite maju za ockovanie pekne provizie.

    Chce to ale si nastudovat na internete, Mnohi sa ockuju – vacsinou cestovatelia. Ak ale planujete byt iba v Chiang Mai a potom na juhu na plazach, tak vam nic netreba.

   • http://depi.sk/ Erik Gyepes

    Ja som ockovanie riesil dobrovolne (brusny tyfus a zltacku A+B), kedze na miesta, kde som je len doporucene, nie je to povinne. Kedze som sem vsak isiel s tym, ze tu budem dlhodobo zit tak som sa zaockoval (rad experimentujem a skusam rozne jedla z ulice), takze to bola taka poistka.

    Keby sa vsak mam rozhodnut druhykrat – zrejme by som uz do toho nesiel, mam pocit, ze to sposobilo rozne zdravotne komplikacie, kt. som dovtedy nemal.

    My 2 cents :)

 • 2ge

  Zijem v Thajsku ako „digitalny nomad“ uz 6. rok na malom ostrove. Pracovat z plaze je len utopia, je teplo, je tam piesok, je tam strasne vela svetla…Prave som sa vratil z CM, pre expatov dobre mesto, problem je so zlym vzduchom (ked zacnu palit travniny), ale ja mam rad vodu, ako aj vidno z mojej profilovky :)

 • http://www.vachudatomas.cz Tomáš Vachuda

  Momentálně mám za sebou první týden (ze čtyř) nomádování v Thajsku – Ao Nang. Což je kousek od veškerých nejznámnějších ostrůvků a pláží (o víkendu jsem byl zrovna na ostrově Phi Phi a na Maya Bay, která je na fotce u článku). Je to tu sice dražší, ale CM mě vizuálně moc nenadchl, pro svou první nomádskou dovolenou jsem měl požadavek – vidět z balkónu moře a hory. :) Tady je net sice trochu horší (respektive jednou jede 8 mbps, jednou 1 mbps, jednou chvíli vůbec..), ale pracovat se dá a data ke klientům vždy doputujou.

  No každopádně, proč píšu, hlavně kvůli tomu očkování, které je v článku nakousnuto – chce to hepatitidu A i B a břišní tyfus. Případně takto na severu se hodí nějaká antimalarika – to vám už doporučí přímo tam, co se budete očkovat.

  Každopádně držím palce, vypadá to skvěle. Tak ať nomádská cesta vyjde. 😉

  • 2ge

   ziadne ockovanie netreba. BTW velmi dobry zdroj na vela informacii o Thajsku je Pavlov blog http://www.thajskyraj.com

   • http://www.vachudatomas.cz Tomáš Vachuda

    Ano, to očkování je jen doporučené, ne povinné. Ale pokud někdo dostane žloutenku nebo tyfus, ať si pak nestěžuje. :) Zas tak drahé to očkování není, takže proč riskovat.

  • Mirka

   Ahoj Tomas, ja tiez uvazujem o Ao Nang. Vedel by si mi povedat viac o kvalite internetu? To co pises je na hoteli/hosteli alebo v kaviarnach? Su tam nejake s rychlym a spolahlivym netom? Co-working centrum tam asi nie je ziadne, ze? …a tiez, co sa tyka ubytovania – mas nejaky tip – nieco blizko plaze a tiez nie daleko od centra a s wifi….?

   • http://www.vachudatomas.cz/ Tomáš Vachuda

    Ahoj Mirko, bydlel jsem zde: http://goo.gl/mq4fgt Byl jsem v nejvyšším patře, kde je prý wi-fi nejslabší. Povětšinou jel download okolo 1 mb/s, jen po 23:00 to kleslo a někdy padlo úplně na třeba 1 kb/s, s čímž se nedalo moc dělat. Ale jelikož jsem měl pracovní dobu 18-23 (v Praze 12-17 – oni nemění časy, takže prvních pár týdnů byl rozdíl 5 hodin, poté 6 hodin), tak mě to zas tolik netrápilo. Po půlnoci se obvykle net zase rozjel naplno. Je to holt tím, že většina lidí je celý den i večer pryč a vrátí se v noci. Byly dny, kdy byl net slabší i přes den, ale prakticky denně jsem dělal na nějaké zakázce a zasílal desítky MB klientům a vše se mi podařilo v rozumném čase zaslat.

    Coworking tam nemají. Kavárny s wi-fi tam jsou, ale nezkoušel jsem jsem. Toto byl resort, který byl sice dražší, ale dočetl jsem se na tripadvisor.com, že má právě jeden z nejlepších internetů v oblasti. Možná ještě lepší má (prý) Ao Nang Cliff Resort, kde mají ale zas menší pokoje a není tam stoleček, takže jediná možnost je pracovat v posteli nebo na verandě, jenže pokud bys pracovala, jako já, v noci, tak tě sežerou moskýti. Pak mají ještě vynikající net prý v

    Aonang Dahla Bungalow, který bych si vybral, kdybych měl víc času na to jim napsat a zeptat se, jak to je se zásuvkama – mají dost nekvalitní fotky a dle nich jsem usoudil, že tam pravděpodobně nemají uzemění (tzn. 2 díry místo 3). Sice někdo říká, že to notebooku nevadí, že o bezpečnost se stará jeho adaptér, ale někdo zas říká, že při výpadu elektřiny (za měsíc vypadl proud 2x, ale naskočil do 2 minut) může nastat problém a noťas klidně vyhořet.. takže jsem to nechtěl riskovat. Krom toho ale jinak vypadají ty bungalovy skvěle, vynikající lokace a hlavně cena..

    Takže tyhle 3 byly moji favoriti a jak říkám, mít víc času na to napsat personálu do bungalowů, jak to je se zásuvkama (třeba tam to uzemění fakt mají, jen to není na fotkách poznat), tak bych jel tam. Ten můj resort byl každopádně úžasnej, super personál, parádní snídaně..

    Každopádně Ao Nang je relativně drahý (což znamená +- stejně drahé či levnější, než u nás) oproti zbytku Thajska. Ale dá se to.. na druhou stranu je to nejnádnernější oblast Thajska.. ty ostrovy nemaj chybu. Kdyžtak můžu ukázat album z FB, nebo poradit více věcí soukromně, ať se nerozepisuju zde. Napiš kdyžtak na T.Vachuda (at) seznam.cz

 • František Szabó

  Ahoj klucicaci pekne si to tam uzijte. Na ockovani prdte je to neskutecne svinstvo. Na CM jsem nebyl ale rozhodne doporucuju navstivit thajsky zaliv vcetne navstevy Erika na Koh Samui a na doporuceni Davida NP Khao Sok. Neco jsem taky o Thajsku napsal: : http://thai.frantisekszabo.cz/ GL:)

  • Tomáš Poner

   Díky kámo za tipy 😉 Ty máš co v plánu, že nejedeš?

 • Mira

  Neslo by pls aktualizovat info o tech kdo jedou, co delaji atd? Premyslim ze bych jel s Vami, ale zatim to vypada krom Honzy na affiliate ucastniky a to ja vubec neresim. Diky

 • Pedro

  Chiang Mai je děsná díra. Vydržel jsem tam 3 dni a never more. K moři je to taky pěkná štreka. V thajsku jsou mnohem hezčí místa než CM, což ostatně sami poznáte…

 • http://www.davidlorincz.cz/ David Lörincz

  Čau chlapi – tak už máte letenky? Já si včera udělal radost a poletím Airbusem A380. Ale až 29.1. a rovnou na ostrovy na 2 měsíce, než spálí všechny pole v Chiang Mai. Vy tam v lednu budete mít super.

 • Pingback: 13 hodnotných videoprezentácií o affiliate marketingu | www.chodelka.sk()

 • Radim

  Jenom na okraj (ziji v thajsku 14 let), od srpna zacalo thajke imigracni trvde jit po lidech co jsou v thai na turistickych vizech a vykonavaji nejakou praci, treba v co-centrech v chiang mai uz bylo nekolik razii a pokud nemas platny work permit, tak hezky do „bangkok hilton“ mezi kriminalniky, dokud ti nekdo nekoupi zpatecni letenku a nezaplati pokut (cca 60000kc).. tak jenom at neni nekdo skarede prekvapeny, kdyz so bude sedet v co-centru a pracovat a za hodinu uz bude s zelizkama na policajtech… coz se ted skutecne deje, kdo sleduje thajke media vi o tom…

  • Pavel

   Ahoj Radime, muzu se zeptat jak je tezke ziskat trvaly pobyt / obcanstvi? Jakou jsou dane pro fyz. osoby?

   • Radim

    je to hodne slozity proces, NON imigrant viza ziskas pokud mas v TH firmu , legalne pracujes, nebo mas thajskeho partnera. alternativou jsou studijni viza, ale uz to zacinaji omezovat, obcanstvi je extra tezke, musis zit v TH radu let (legalne), umet thajsky atd..

  • Tomáš Poner

   Mě by zas zajímalo, jak ti dokáží, že pracuješ (pokud se sám nepřiznáš)

   • Radim

    oni ti nic dokazovat nemusi, thajsko neni demokracie, jsi v pracovni kancelari (workspace), mas turisticke viza = pracujes a neokecas to, thajska logika je trosku jina nez v evrope.

 • Radim
 • Radim

  ad ubytovani, na mesic a dele si radeji pronajmete byt, vyjde vas to na cca 2- tisice/mesic, zarizeny byt s wifi, atd…
  http://www.ddproperty.com/en

 • Slavomir

  Byl by vam tam platny ctyricatnik zlatnik starozitnik, co bere psaci stroj jako posledni nenasilny vydobitek prumyslove revoluce jez nas neokrada o cas a rozum?
  Da se tam podniknout neco v mem sektoru? umeni, histroie, kovy, kameny? Pripadne vymena atd?
  A jak jsou na to s jazyky? ja umim maximalne tak plynule rusky
  Diky Slavek

 • Martin

  Cus lidi ,je tu nejaky kontakt na nekoho kdo to cele porada diky Martin

  • Tomáš Poner

   umíš číst až do konce? 😀

 • Pingback: Jedu na NET sraz Thajsko 2015 - Inspir.cz()

 • Sluníčko Claudie

  To může být zajímavý

 • Radim

  ad ockovani, je to kazdeho volba, ale nemel by byt nezodpovedny frajirek a rikad druhym at to nedelaji… thajsko JE tropicka zeme, zloutenka je tady riziko, a kdo rika neco jineho je nezodpovedny. Za 14 let zivota v TH jsem uz tady videl bohuzel dost pripadu, kdy to zdravotne lidi odskakali, protoze jim kamos rikal, at se neockujou., atd.. je to kazdeho volba, ale nebulikejte druhe, to riziko tady je a jsou doporucena dve ockovani: zlotuenka + tyfus , prototoze to proste chytnout muzete.

 • @AdelaSestak

  Ahoj, jestli můžu trošku poradit, tak je skupina digitálních nomádů v CM na FB https://www.facebook.com/groups/cmnomads/?fref=nf , kde je spousta informací a můžete se zeptat na cokoli, rádi poradí. Dále je skvělý blog http://www.thajskyraj.com/ , kde najdete i aktuální dění ohledně víz. BTW ten, kdo jede na měsíc na víza on arrival zdarma a rozmyslí se, že by chtěl zůstat déle, tak si i tato víza může o další měsíc prodloužit na místě za cca stejný poplatek, co stojí víza dvouměsíční předem do pasu. Jsem na cestě JV Asií už přes půlrok a přítel-echt digitální nomád už 3/4 roku. Momentáně jsme do konce prosince zrovna v Chiang Mai (já už podruhé, Tom potřetí) a je to tu ultra příjemný a pohodový. Určitě jste udělali dobrou volbu. Pláže a moře na jihu je sice skvělé, ale zejména na ostrovech počítejte tak dvojnásobné náklady. Leden budeme na jihu v městečku u moře Khanom a budeme podnikat víkendové výlety na ostrovy Koh Tao a Phangan, tak se třeba s někým potkáme. Pak bych ráda na blogu poreferovala, jestli byla dobrá volba zůstat na pevnině v krásném, ale neturistickém letovisku a na přeplněné ostrovy jezdit jen na návštěvu. Zrovna sepisuju zážitky z CM z naší poslední návštěvy na travel.impleo.cz. A ještě k ubytování v Huay Kaew Residence…určitě se na ní neomezujte, není to moc výhra. V okolí je xy dalších a hezčích rezidencí. Proto je třeba dobré si zaplatit na první dny hotel a obejít si pak na měsíční ubytko více rezidencí a vybrat si. Měsíční náklady za pokoj ale počítejte nejméně 7-8000 THB po započtení ceny služeb (el., voda, úklid a internet extra). A internet v Thajsku? Bohužel docela hrůza. Kdo potřebuje opravdu rychlé připojení, tak se nesmí spoléhat na to hotelové nebo rezidenční, ale jít do coworkingu, kaváren nebo si koupit připojení do mobilu, které není drahé, ani levné…Nej operátoři jsou AIS, TRUE a DTAC. Tak ať se vám v Thajsku líbí a kdybyste měl někdo dotazy, tak mi klidně napište.

 • Pingback: Thajsko a pravá cesta digitálního nomáda | Digi Tramp()

 • Pingback: Affiliate ctvrtek #12 – cile do noveho roku | Michal Hardyn()

 • Pingback: Affiliate ctvrtek #12 – cile do noveho roku | RSS ze světa()

 • Pingback: 10 nástrojov pre efektívnu prácu na diaľku | www.chodelka.sk()

 • Pingback: Jedu na 3 týdny nomádit do Thajska()

 • Pingback: Digitálním nomádem v Thajsku | Kvasnička Jan - Blog()

 • Karel

  Ahoj, cestoval jste někdo s Cestovkou? Chci se zeptat zda se více vyplatí cestovka ( http://www.exotickapriroda.cz/ ) a nebo na vlastní pěst. Já přemýšlím že bych radši jel cestovkou protože nemám odvahu jít sám do Thajska a nevím co vše bych musel vybavit.

 • Pingback: 33 otázok a odpovedí o digitálnom nomádstve | Gabka Koščová()

 • Pingback: NET sraz Bali 2017 - opět letíme na měsíc za exotikou, žít i pracovat, poleť zase s námi!!! » NETsraz.cz()

 • Pingback: NETsraz Vietnam Thajsko 2018 - pojedeš zas s námi? » NETsraz.cz()

 • Pingback: Podnikáme na internetu, pojeď s námi na soustředění! NETsraz 2019 Karibik » NETsraz.cz()